LÁZNĚ KARLOVY VARY

Základem tradice klasické karlovarské lázeňské léčby je neopakovatelný a jedinečný přírodní zdroj – minerální voda, jejíž účinky jsou prověřeny staletou praxí.

Karlovarská minerální voda se tvoří v hloubkách cca 2500 m pod povrchem zemským. Veřejnosti je přístupná v 14 pramenech, které se od sebe liší teplotou a množstvím rozpuštěného oxidu uhličitého. Každý pramen je tak dle rozdílů teploty a proplynění jiný a s jiným účinkem.

Vedle pozitivního vlivu na celý trávicí trakt a pohybové ústrojí podporuje pitná kúra čištění organismu.

zdroj: https://www.karlovyvary.cz/cs

MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL
KARLOVY VARY

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice, festival je kategorie A například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu. Je to jeden z nejstarších filmových festivalů na světě a stal se nejprestižnějším filmovým festivalem ve střední a východní Evropě.

zdroj: https://www.kviff.com/cs/

GOLF RESORT KARLOVY VARY

Mistrovské 18 jamkové hřiště se řadí mezi nejstarší ve střední Evropě a jeho jamky
jsou citlivě zasazeny do překrásného prostředí Krušných hor. Hřiště se nachází jen
120 km od Prahy a pouhých 5 km od centra Karlových Varů.

zdroj: https://www.golfresort.cz/cs

HRAD LOKET

Kamenný královský hrad Loket, je více než 800 let staré sídlo, tyčící se na žulovém masívu, který obtéká řeka Ohře. Byl založen pravděpodobně jako pohraniční pevnost. Hrad sloužil králům, Šlikům a pánům z Plavna, loketským měšťanům a v 19. a 20. století také jako vězení. Krátce po roce 1989 byl otevřen pro veřejnost, prohlídková trasa vede přes expozice porcelánu, sbírky bývalého městkého muzea, muzeum zbraní až po prostory bývalé věznice, kde je nyní působivá a autentická výstava útrpného práva.

zdroj: https://www.hradloket.cz/hrad-loket/

ZÁMEK BEČOV NAD TEPLOU

Ačkoliv toto sídlo oplývá bohatými dějinami a kulturními či přírodními památkami, hlavním turistickým lákadlem je bezesporu soubor výjimečných historických a uměleckých architektur, z nichž nejcennější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek.

Od roku 2002 je zde veřejnosti trvale prezentována unikátní románská ostatková schránka – relikviář sv. Maura, spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnická památka České republiky.

zdroj: https://www.zamek-becov.cz/cs

SKI AREÁL KLÍNOVEC

Ojedinělý projekt spojující 2 největší areály Krušnohoří na německé a české straně – Klínovec a Fichtelberg. Při koupi vícedenního skipasu můžete automaticky využít až 47 km výborně upravených sjezdovek. Přeprava mezi areály ZDARMA. Lyžujte bez hranic!

zdroj: https://klinovec.cz

SKI AREÁL PLEŠIVEC

Krušnohorský skiareál Plešivec je nejmladší a vysoce moderní areál v ČR. Areál mezi obcemi Pstruží a Abertamy disponuje třemi čtyřsedačkovými lanovkami s vysokou přepravní kapacitou – každá přepraví až 2 400 osob za hodinu, dále je zde osm sjezdovek o celkové délce až 12 kilometrů.

zdroj: https://skiarealplesivec.com/cs

SKI AREÁL BOŽÍ DAR

Skiareál Boží Dar najdete v obci Boží Dar. K dispozici tu je 5 sjezdovek o délce 300–600 metrů s různou obtížností. Samozřejmostí je půjčovna sportovního vybavení, lyžařská a snowboardová škola občerstvení a toalety.

zdroj: https://www.bozidar.cz/cs/

TRAIL PARK KLÍNOVEC

Ať už jste začátečník, nebo zkušený jezdec, ať hledáte upravenou stezku nebo technické ježdění, u nás najdete oboje. Vychutnejte si nezapomenutelnou jízdu na nejdelších flow-trailech v Evropě.
– 30 km upravených trailů
– Vhodné pro kola i koloběžky
–  Úrovně pro začátečníky i zkušené jezdce

zdroj: https://klinovec.cz